czwartek, 2 lipca 2009

Rob Miller

In the latest issue of Ziniol (a Polish comic magazine), you can find an interview with Rob Miller and Frank Quitely talking about the condition of British comics. Also, one of Rob's strips was published online on Aleja Komiksu website.W najnowszym "Ziniolu" ukazał się wywiad z Robem Millerem i Frankiem Quitely, który ma zaszczyt dzielić z nim miejsce pracy w Hope Street Studios. Ponadto na Alei Komiksu pojawił się krótki komiks Roba.

No dobrze, Franka to nawet kojarzymy, ale kim jest ten Rob Miller? Otóż, to jeden z czołowych twórców i działaczy na szkockiej scenie komiksowej. Aktualnie pracuje przy magazynie "Wasted" oraz - już po godzinach - prowadzi kolejne wcielenie "Khaki Shorts", najdłużej ukazującego się szkockiego komiksu ever. W wywiadzie dla Zinola opowiedział o brytyjskim spojrzeniu na komiks, blaskach i cieniach życia niezależnego komiksiarza oraz wielu innych sprawach.

Specjalnie dla NBC #1 narysował także historię "Sens życia wg Elexendera Browne'a", która z pewnością była najtrudniejsza do przetłumaczenia, ale sprawiła tłumaczącemu sporą satysfakcję. Rob był na tyle miły, że specjalnie dla polskich czytelników jeszcze raz zrobił odręczne liternictwo oraz spolszczył niektóre rysunki. Zresztą od czasu do czasu nawiedza Polskę w celach całkowicie prywatnych...

0 komentarze:

  © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP